Kredyt samochodowy to kredyt przeznaczony wyłącznie na zakup pojazdu. Należy pamiętać, że wiąże się to z każdym pojazdem silnikowym czyli między innymi samochodami, ciągnikami, motocyklami czy też motorówkami. Kwota kredytu samochodowego jest praktycznie dowolna. Maksymalny czas spłaty takiego kredytu to okres 10 lat. Banki stosują różne zabezpieczenia co do spłaty kredytu takich jak zestaw rejestrowy, przewłaszczenie, depozyt karty pojazdu, weksel In blanco czy też cesja polisy AC. Jeśli masz w planach zakup samochodu bądź innego pojazdu mechanicznego warto poczekać do początku roku, gdyż w tym czasie można liczyć na różnego rodzaju promocje i inne zachęty banków. Kredyt samochodowy w porównaniu z kredytem gotówkowym jest znacznie niżej oprocentowany gdyż kredyt samochodowy jest dodatkowo zabezpieczony w postaci rejestracji auta (tzn. bank do momentu całkowitej spłaty kredytu jest właścicielem auta, a co za tym idzie nie będzie można go sprzedać). W przypadku gdy auto ulegnie wypadkowi, pieniądze z ubezpieczenia również przejdą na kontro banku. Termin pozyskania kredytu samochodowego jest znacznie dłuższy od gotówkowego ponieważ auto musimy zarejestrować ba bank.
Kredyt na samochody nowe i używane, gwarancja niezmienności raty, długi okres kredytowania, szybka decyzja kredytowa, finansowanie kosztów ubezpieczeń i prowizji, bez zabezpieczeń spłaty kredytu na pojeździe, oraz niskie koszty - takie warunki powinien spełniać dobry i łatwy do spłaty kredyt samochodowy na zakup samochodu. Kredyt samochodowy jest kolejnym rodzajem kredytu na konkretny cel. Uruchomione w ramach kredytu środki trafiają bezpośrednio na poczet zakupu samochodu.

Jak w przypadku każdego kredytu, na początku należy zastanowić się nie tylko nad swoimi potrzebami, ale przede wszystkim nad możliwościami pokrywania zobowiązań. Im dłuższy okres spłaty kredytu, tym więcej pieniędzy zwrócimy do banku w ramach odsetek. Po dostarczeniu wymaganych przez bank dokumentów (o czym informują doradcy), następuje ocena zdolności kredytowej. Nie ma reguły mówiącej o tym, czy lepsze oferty kredytu samochodowego uzyskamy w banku, w którym jesteśmy już klientem czy w obcym banku. Z tego względu warto zapoznać się ofertami różnych instytucji finansowych. Po uruchomieniu kredytu samochodowego przedmiot staje się własnością klienta, a bank, który udzielił mu kredytu staje się współwłaścicielem pojazdu, aż do momentu spłaty kredytu. Istnieje jeszcze możliwość, w której samochód staje się zastawem rejestrowanym, wówczas w dowodzie rejestracyjnym samochodu widnieje wpis o zastawie na rzecz banku. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje kredytów samochodowych: klasyczny lub balonowy. W przypadku kredytu klasycznego okres kredytowania nie trwa dłużej niż 10 lat, a sposób spłaty jest powszechnie znany. Natomiast kredyt balonowy (50/50) opiera się na wpłacie pierwszej raty w wysokości 50% wartości zakupu samochodu, po czym przez rok spłacamy odsetki od udzielonej kwoty kredytu w jedenastu ratach. Naszą ostatnią ratą jest drugie 50% wartości zakupu samochodu. Kolejnym, choć rzadko spotykanym wariantem jest kredyt 30/30/30. Na ogół kredyty balonowe są dostępne tylko dla wybranych modeli samochodów.

najtańsze pożyczki pozabankowe

sprawdzam